- Typ projektuSzeregowiec
 - StylTradycyjny
 - Powierzchnia użytkowa100 m²
 - Kondygnacjez poddaszem
 - GarażJednostanowiskowy
 - DachDwuspadowy
 - Kąt nach. dachu40°
 - Odbicie lustrzaneTak
 - Czas realizacjimax. czas realizacji 10 dni Zobacz więcej >
 
Opis
Zgodność z WT 2021 i Eurokodami
Ze względu na dostosowywanie projektu do standardu WT 2021, czas realizacji może się różnić od standardowego.
Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły dotyczące wybranego projektu.
Opis projektu
Prezentujemy nową kolekcję gotowych projektów domów z serii Dom przy Amarantowej. Otwiera ją projekt o tradycyjnej stylistyce i wdzięcznym wyglądzie. Dom przy Amarantowej przeznaczony jest do lokowania w wąskich działkach, w układzie wolnostojącym lub zabudowie bliźniaczej, na działkach o niewielkiej powierzchni. W trakcie adaptacji można także połączyć w taki sposób dwa projekty, że powstanie z nich budynek jednorodzinny dwu-lokalowy. Wnętrze budynku zawiera zestaw pomieszczeń odpowiadających współczesnemu trybowi życia. Dom oferuje funkcjonalność i wygodę na niewielkiej powierzchni użytkowej 100m².Konstrukcja
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm.Ściany nośne: pustak 25 cm.
Strop: monolityczny żelbetowy.
Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.
Rzuty
Parter
- 1 - wiatrołap4.4 m²
 - 2 - hall4.2 m²
 - 3 - kuchnia8.51 m²
 - 4 - pokój dzienny24.8 m²
 - 5 - kotłownia7.53 m²
 - 6 - pom. gospodarcze1.62 m²
 - 7 - toaleta1.51 m²
 - 8 - garaż17.22 m²
 
Poddasze
- 1 - pokój9.04 m²
 - 2 - pokój9.92 m²
 - 3 - łazienka6.66 m²
 - 4 - hall + schody10.89 m²
 - 5 - garderoba5.46 m²
 - 6 - pokój14.61 m²
 - 7 - strych4.65 m²
 
Przekrój
Sytuacja
Dane techniczne
- Powierzchnia użytkowa100 m²
 - Powierzchnia zabudowy96.65 m²
 - Liczba łazienek2
 - Liczba pokoi4
 - Kubatura658.5 m³
 - Wysokość domu8.8 m
 - Minimalne wymiary działki19.65 x 16m
 - GarażJednostanowiskowy
 - Rodzaj dachuDwuspadowy
 - Kąt nach. dachu40°
 
Instalacja grzewcza
- Instalacja grzewczainstalacja solarna, instalacja wentylacji mechanicznej
 
Zawartość projektu
Każdy egzemplarz dokumentacji składa się z z 6 egzemplarzy.Architekt wykonujący przystosowanie projektu gotowego tworzy projekt budowlany składający się z dwóch części - projektu architektoniczno-budowlanego (3 egzemplarze) oraz projektu technicznego (3 egzemplarze).
Projekt gotowy zawiera:
-projekt architektoniczny - zawierający opis oraz rysunki techniczne,
-projekt konstrukcyjny - składający się z opisu, obliczeń statycznych, rysunków oraz zestawień stali konstrukcyjnej i elementów więźby
-projekt wewnętrznych instalacji sanitarnych i grzewczych obejmujący instalacje: c.o., wodną, kanalizacyjną i gazową - zawierający opis, rysunki techniczne i zestawienia materiałów
-projekt wewnętrznej instalacji elektrycznej i odgromowej - składający się z opisu oraz rysunków technicznych.
We wszystkich egzemplarzach znajdą Państwo dołączony komplet uprawnień oraz niezbędne zaświadczenia projektantów o wpisach do izb zawodowych.
Zgoda na zmiany w pełnym zakresie dołączana jest automatycznie do projektu gotowego. Projektant dokonujący adaptacji projektu może wprowadzić następujące zmiany:
- wynikające z dostosowania budynku do warunków lokalnych
 - zmiana technologii w zakresie użytych materiałów
 - zmiana ilości, wielkości i usytuowania otworów okiennych i drzwiowych
 - zmiana funkcji niektórych pomieszczeń
 - zmiana wysokości pomieszczeń
 - przesunięcie lub likwidacja niektórych ścian działowych
 - zmiana obrysu zewnętrznego budynku
 - adaptacja poddasza na cele mieszkalne
 - zmiana wysokości ścian kolankowych
 - zmiana geometrii połaci dachowych: kąta nachylenia, ilości i układu połaci dachowych (np. zmiana z wielospadowego, na dwuspadowy lub odwrotnie)
 - zmiana lukarn na okna połaciowe (lub odwrotnie)
 - zmiany szerokości biegów schodowych, liczby stopni i wymiarów schodów
 - instalacji wewnętrznych
 - zmiana ilości, wielkości i usytuowania trzonów kominowych
 - zmiana wielkości i kształtu tarasów zewnętrznych
 - wprowadzenie częściowego (całkowitego) podpiwniczenia budynku lub rezygnacja z podpiwniczenia
 - dobudowanie garażu (wiaty garażowej) lub rezygnacja z garażu
 - wykonanie lustrzanego odbicia
 - likwidacja lub dodanie balkonu
 - zmiana formy wejścia do budynku
 - dobudowa do istniejącego budynku lub zestawienie w zabudowie bliźniaczej
 - zmiana sposobu użytkowania budynku
 - zmiany w układzie konstrukcji budynku na podstawie opracowania przez uprawnionego inżyniera budownictwa lądowego
 
Zmiany powyższe powinny być zaznaczone kolorem czerwonym w projekcie gotowym i podpisane przez osobę uprawnioną. W uzasadnionych przypadkach należy wykonać rysunki zamienne. Za zakres i poprawność przystosowania projektu gotowego (w tym wprowadzonych zmian) oraz za jego zgodność z obowiązującymi normami i przepisami budowlanymi w dniu składania projektu do zatwierdzenia, odpowiedzialność ponosi projektant przystosowujący projekt gotowy. Obowiązki z tytułu sprawowania nadzoru autorskiego przyjmuje na siebie projektant przystosowujący projekt gotowy.
Inne warianty tego projektu
Dodatki
Bezpłatne dodatki
GratisZestaw umów
GratisZmiany w projekcie
GratisTablica budowy
GratisDziennik budowy














