Projekt domu ESTELLA dom letniskowy
- Typ projektuLetniskowy
- Powierzchnia użytkowa39.69 m²
- Kondygnacje
- GarażBez garażu
- DachCzterospadowy
- Kąt nach. dachu30°
- Odbicie lustrzaneTak
- Czas realizacjido 10 dni roboczych Zobacz więcej >
Opis
Opis projektu
Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!!
Zobacz czym różni się projekt domku letniskowego od domu całorocznego?
To niezwykły domek letniskowy, przeznaczony w szczególności dla osób pragnących spędzać wiele czasu na wolnym powietrzu, ceniących sobie niezwykłą funkcjonalność rozwiązań oraz nietuzinkowe pomysły. Do domku wchodzimy przez wiatrołap i komunikację. Do ściany zachodniej domu przylega łazienka, która będzie doskonale służyć podczas wypoczynku. Za łazienką umieszczono dosyć obszerną sypialnię, stanowiącą odrębną część domu. Bezpośrednie sąsiedztwo obu tych pomieszczeń, daje duży jego mieszkańcom komfort, szczególnie wieczorem czy nocą. Ponadto znajduje się tu także obszerny pokój dzienny, gdzie można wydzielić przylegający do ściany południowej domu aneks kuchenny. Powierzchnia tego pomieszczenia pozwoli nam także wydzielić miejsce na jadalnię położoną bezpośrednio przy wyjściu na werandę. Projekt Estella proponuje bardzo ciekawe rozwiązanie, gdy chodzi o możliwość spędzana czasu na wolnym powietrzu, ponieważ z przylegającej do domu werandy, przechodzimy na specjalny, zadaszony taras. Tutaj mogą odbywać się niekończące się spotkania w dobrym towarzystwie i przy suto zastawionym stole, ponieważ ten zadaszony taras został tak pomyślany, by znalazło się tutaj miejsce także na murowany grill, z którego dym będzie odprowadzany przez zamontowany nad nim komin. Gdy ustawimy tutaj meble ogrodowe współgrające z resztą otoczenia, z pewnością nie będzie chciało się nam stąd wychodzić, szczególnie w letnie dni. Ten domek będzie strzałem w dziesiątkę nie tylko dla amatorów grillowania. Oferuje bowiem ciekawe i funkcjonalne wnętrze, które kryje w sobie wiele ciekawych rozwiązań. Estella, w zależności od komfortu, jakiego wymagają przebywające w nim osoby, będzie wygodnym rozwiązaniem dla dwojga lub też dla rodziny z kilkorgiem dzieci, jeżeli ktoś zdecyduje się na spanie w pokoju dziennym. W zależności od lokalizacji domku i wersji projektu, na który się zdecydujemy, możemy decydować kiedy i z kim spędzimy w nim czas wolny, przeznaczony na relaks.
Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Konstrukcja
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.
Rzuty
- 1. Wiatrołap2.27
- 2. Komunikacja3.03
- 3. Łazienka4.3
- 4. Sypialnia8.22
- 5. Pokój dzienny z aneksem kuchennym18.87
- 6. Weranda9.67
- 7. Taras9.73
Przekrój A-A
Dane techniczne
- Powierzchnia użytkowa39.69 m²
- Powierzchnia zabudowy46.98 m²
- Liczba pokoi4
- Powierzchnia dachu99 m²
- Kubatura165 m³
- Wysokość domu5.2 m
- Minimalne wymiary działki15.1 x 16.75m
- GarażBez garażu
- Rodzaj dachuCzterospadowy
- Kąt nach. dachu30°
Zawartość projektu
Projekty są dostępne w wersji książkowej, drukowanej w tak zwanym w nowym trybie 3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego oraz 3 egzemplarze projektu technicznego. Na życzenie przesyłamy rzuty i przekroje wersji podstawowych dokumentacji w formacie PDF
Każdy projekt architektoniczno-budowlany domu składa się z następujących części:
- strona tytułowa,
- oświadczenie
- część opisowa projektu architektoniczno-budowlanego,
- projektowana charakterystyka energetyczna z analizą,
- część rysunkowej projektu architektoniczno-budowlanego,
- zaświadczenia i uprawnienia.
Każdy projekt techniczny domu składa się z:
- strony tytułowej,
- oświadczenia,
- części opisowej projektu technicznego,
- części rysunkowej projektu technicznego,
- części konstrukcyjnej,
- zaświadczenia i uprawnień,
- zestawień drewna i stali,
-instalacji elektrycznej i odgromowej,
-instalacji sanitarnych, gazowych i centralnego ogrzewania.
Do projektu na życzenie dołączamy obliczenia statyczno-wytrzymałościowe.
Inwestor otrzymuje 3 opieczętowane sztuki projektu architektoniczno-budowlanego oraz 3 egzemplarze projektu technicznego tworzące komplet, każdy z plombą zabezpieczającą i oryginalnym hologramem biura.
Pierwszy egzemplarz tomu I zawiera zgodę in blanco na wszystkie zmiany wprowadzane do projektu po zakupie przez lokalnego wybranego na własną rękę przez Inwestora architekta adaptującego/kierownika budowy. Do teczki projektów dołączamy także zaświadczenia i aktualne wpisy do Izb autorów projektu oraz wpisy aktualne na czas sporządzenia projektu.
Dodatki
Bezpłatne dodatki
Zestaw umów
Zmiany w projekcie
Tablica budowy
Dziennik budowy
Płatne dodatki
Kosztorys
370 zł
Dodatkowy egzemplarz projektu
450 zł
Projekt wentylacji mechanicznej z rekuperatorem
450 zł
Projekt fotowoltaiki dla domu
750 zł
Projekt instalacji z ogrzewaniem podłogowym
400 zł