Projekt domu Riva 2
- Typ projektuBliźniak
- Powierzchnia użytkowa144.9 m²
- Kondygnacje
- GarażBez garażu
- Kąt nach. dachu40°
- Odbicie lustrzaneTak
- Czas realizacjido 10 dni roboczych Zobacz więcej >
Opis
Zgodność z WT 2021 i Eurokodami
Ze względu na dostosowywanie projektu do standardu WT 2021, czas realizacji może się różnić od standardowego.
Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły dotyczące wybranego projektu.
Opis projektu
RIVA 2 to projekt domu czterolokalowego (dom jednorodzinny dwulokalowy w zabudowie bliźniaczej). Budynek charakteryzuje się nowoczesną stylistyką, co podkreślono poprzez rezygnację z detalu na rzecz ciekawie zastosowanych materiałów elewacyjnych. Duże okna również wpasowują się w tę konwencję, a przy tym zapewnią ładne oświetlenie wnętrzom. Uwagę przykuwają przede wszystkim szczyty w obrębie elewacji frontowej oraz tylnej.Segmenty lewy i prawy są swoim lustrzanym odbiciem, a każdy z nich mieści po dwa lokale (po jednym na parterze i na piętrze). Rozmieszczenie pomieszczeń w obu lokalach jest podobne; salon jest dobrze doświetlony i połączony z otwartą kuchnią, a z holu dostępne są również dwie sypialnie oraz łazienka. Osobne wejścia do obu mieszkań są dużą zaletą tego projektu.Rzuty
Parter
- 1. klatka schodowa9.2
- 2. wiatrołap3.5
- 3. hall7.2
- 4. pokój dzienny z kuchnią25.9
- 5. pokój14.9
- 6. pokój11.4
- 7. łazienka5.9
Piętro
- 8. klatka schodowa3.9
- 9. hall7.5
- 10. pokój dzienny z kuchnią24.7
- 11. pokój12.1
- 12. pokój12.1
- 13. łazienka6.6
Rzut na działce
Dane techniczne
- Powierzchnia użytkowa144.9 m²
- Powierzchnia zabudowy98.5 m²
- Kubatura682 m³
- Wysokość domu8.76 m
- Minimalne wymiary działki18.2 x 14.1m
- GarażBez garażu
- Kąt nach. dachu40°
Zawartość projektu
Dokumentacja projektowa dostarczana jest Państwu w trzech identycznych egzemplarzach projektu architektoniczno-budowlanego służących do uzyskania pozwolenia na budowę jednego domu wraz z jednym, dwutomowym egzemplarzem projektu technicznego, który nie jest załączany do wniosku o pozwolenie na budowę i nie podlega urzędowemu zatwierdzeniu. Wszystkie projekty domów są zgodne z warunkami technicznymi WT 2021.
W projekcie architektoniczno-budowlanym opisane zostały podstawowe dane budynku, takie jak: zestawienie powierzchni pomieszczeń, warstwy budowlane, materiały wykończeniowe, dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej. Rysunki przedstawiają elewacje, rzuty fundamentów i wszystkich kondygnacji, rzut dachu oraz przekrój. Wykonane są w skali 1:100 za wyjątkiem przekrojów pokazanych w większej skali - 1:50.
Pierwszy tom projektu technicznego zawiera opis branż konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych oraz wewnętrznych instalacji elektrycznych, a także charakterystykę energetyczną oraz analizę środowiskowo-ekonomiczną. Na rysunkach konstrukcyjnych pokazane są fundamenty wraz z przekrojami szczegółowymi oraz rzut konstrukcji i stropu, na którym zlokalizowane są wszystkie elementy z podaniem sposobu ich zbrojenia, więźba wraz z zestawieniem drewna oraz zestawienie stolarki otworowej. Projekt instalacji elektrycznych obejmuje rozdzielnicę budynku i lokalizację wszystkich gniazd wtykowych, źródeł światła i wyłączników, fotowoltaikę oraz schematy instalacji odgromowej. W części instalacji sanitarnych zawarte są rzuty kondygnacji z poszczególnymi instalacjami (w zakresie wewnętrznej instalacji wod.-kan, c.o., gazu i wentylacji mechanicznej z rekuperacją) oraz rozwinięcia. Drugi tom projektu technicznego stanowią obliczenia konstrukcyjne.
Darmowy zielony pakiet do projektu oznacza, że w tej samej cenie można otrzymać wariant z ogrzewaniem przy zastosowaniu ekologicznej pompy ciepła powietrze-woda i podłogówką we wszystkich pomieszczeniach, zamiast standardowego pieca gazowego zasilającego stalowe grzejniki płytowe.
Prosimy podczas składania zamówienia poinformować nas o wybranej opcji centralnego ogrzewania, która ma znaleźć się w dokumentacji.
Bezpłatna zgoda na zmiany na etapie adaptacji: do każdego z projektów wydajemy całkowicie bezpłatną zgodę na wprowadzenie praktycznie dowolnych zmian dopasowujących domek do indywidualnych wymagań inwestora. Radzimy jednak bezwzględnie wprowadzić je jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę i przy udziale adaptujących też inne branże, nie tylko architekturę. Szczególne polecany jest udział konstruktora, jeżeli zmieniane są poszczególne elementy konstrukcyjne lub wręcz cały schemat konstrukcji. Prosimy nie zapomnieć o podaniu planowanych zmian podczas składania zamówienia na projekt, ale można też o zgodę wystąpić w dowolnym terminie już po jego zakupie.
Dodatki
Bezpłatne dodatki

Zestaw umów

Zmiany w projekcie

Zielony pakiet z pompą ciepła

Tablica budowy

Dziennik budowy
Płatne dodatki

Kosztorys stanu deweloperskiego
950 zł