Projekt domu BAMAKO dom letniskowy
- Typ projektuLetniskowy
- Powierzchnia użytkowa48.68 m²
- KondygnacjeParterowy
- GarażBez garażu
- DachDwuspadowy
- Kąt nach. dachu25°
- Odbicie lustrzaneTak
- Czas realizacjido 10 dni roboczych Zobacz więcej >
Opis
Zgodność z WT 2021 i Eurokodami
Ze względu na dostosowywanie projektu do standardu WT 2021, czas realizacji może się różnić od standardowego.
Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły dotyczące wybranego projektu.
Opis projektu
Projekt dostępny również jako CAŁOROCZNY!!!
Zobacz czym różni się projekt domku letniskowego od domu całorocznego?
Domek Bamako stanowi dość ciekawą propozycję architektoniczną dla osób potrzebujących szczególnych rozwiązań. W projekcie frontu domu przewidziano bowiem m.in. specjalne zadaszenie, które możemy wykorzystać zgodnie z naszymi potrzebami, np. na drewno, by uchronić je przed wilgocią. Oprócz tego, zadaszonego i oddzielonego półokrągłym murkiem od wejścia, składu, front domu został wyposażony w lampę, która okaże się zapewne funkcjonalnym dodatkiem, po zapadnięciu zmroku. Wewnątrz mamy miejsce na urządzenie przestronnej, oddzielonej od reszty domku, sypialni oraz łazienki. Dosyć obszerny pokój dzienny został połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Stąd możemy także wyjść na taras. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważnym miejscem w domku letniskowym jest taras – tam bowiem spędzimy najwięcej czasu w letnie dni i wieczory. Bamako jest jednak przede wszystkim projektem dla osób lubiących aktywnie spędzać swój czas podczas letniego wypoczynku. Przewidziano w nim również pomieszczenie gospodarcze, gdzie możemy przechowywać różnorodny sprzęt sportowy, czy też potrzebne nam na działce narzędzia ogrodowe. Jeżeli zdecydujemy się na projekt w wersji całorocznej, możemy w tym miejscu zostawić np. sprzęt narciarski, który w części użytkowej domku, mógłby nam po prostu przeszkadzać. Ten niepozorny na pierwszy rzut oka projekt, jest dość ciekawą propozycją. Spełni on zapewne oczekiwania osób lubiących w swoim otoczeniu ład, potrzebujących pomieszczeń ze szczególnym przeznaczeniem. Być może warto wybrać właśnie tę propozycję?
Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.
Konstrukcja
Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane gr. 30 cm - ściany wewnętrzne nośne gr. 25 cm - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM" - sufit podwieszany z płyt GK na ruszcie stalowym - konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie płatwiowo-kleszczowym - pokrycie dachówka ceramiczna - instalacja grzewcza : kominek - instalacja grzewcza w wersji całorocznej : kominek z płaszczem wodnym - istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny - w przypadku wersji całorocznej docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.
Rzuty
Parter
- Wiatrołap4.44
- Łazienka3.46
- Komunikacja3.01
- Sypialnia11.41
- Pokój dzienny z aneksem kuchennym20.95
- Pom. gospodarcze5.41
- Taras13.67
- Skład drewna2.5
Przekrój A-A
Dane techniczne
- Powierzchnia użytkowa48.68 m²
- Powierzchnia zabudowy63 m²
- Liczba pokoi5
- Powierzchnia dachu95.53 m²
- Kubatura246 m³
- Wysokość domu5.01 m
- Minimalne wymiary działki15 x 16.35m
- GarażBez garażu
- Rodzaj dachuDwuspadowy
- Kąt nach. dachu25°
Zawartość projektu
Projekty są dostępne w wersji książkowej, drukowanej w tak zwanym w nowym trybie 3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego oraz 3 egzemplarze projektu technicznego. Na życzenie przesyłamy rzuty i przekroje wersji podstawowych dokumentacji w formacie PDF
Każdy projekt architektoniczno-budowlany domu składa się z następujących części:
- strona tytułowa,
- oświadczenie
- część opisowa projektu architektoniczno-budowlanego,
- projektowana charakterystyka energetyczna z analizą,
- część rysunkowej projektu architektoniczno-budowlanego,
- zaświadczenia i uprawnienia.
Każdy projekt techniczny domu składa się z:
- strony tytułowej,
- oświadczenia,
- części opisowej projektu technicznego,
- części rysunkowej projektu technicznego,
- części konstrukcyjnej,
- zaświadczenia i uprawnień,
- zestawień drewna i stali,
-instalacji elektrycznej i odgromowej,
-instalacji sanitarnych, gazowych i centralnego ogrzewania.
Do projektu na życzenie dołączamy obliczenia statyczno-wytrzymałościowe.
Inwestor otrzymuje 3 opieczętowane sztuki projektu architektoniczno-budowlanego oraz 3 egzemplarze projektu technicznego tworzące komplet, każdy z plombą zabezpieczającą i oryginalnym hologramem biura.
Pierwszy egzemplarz tomu I zawiera zgodę in blanco na wszystkie zmiany wprowadzane do projektu po zakupie przez lokalnego wybranego na własną rękę przez Inwestora architekta adaptującego/kierownika budowy. Do teczki projektów dołączamy także zaświadczenia i aktualne wpisy do Izb autorów projektu oraz wpisy aktualne na czas sporządzenia projektu.
Dodatki
Bezpłatne dodatki

Zestaw umów

Zmiany w projekcie

Tablica budowy

Dziennik budowy
Płatne dodatki

Kosztorys
370 zł

Dodatkowy egzemplarz projektu
450 zł

Projekt wentylacji mechanicznej z rekuperatorem
450 zł

Projekt fotowoltaiki dla domu
750 zł

Projekt instalacji z ogrzewaniem podłogowym
400 zł