- Typ projektuWolnostojący
- StylNowoczesny
- Powierzchnia użytkowa109.89 m²
- KondygnacjePiętrowy
- GarażJednostanowiskowy
- DachPłaski
- Odbicie lustrzaneTak
- Czas realizacji7 dni Zobacz więcej >
Opis
Zgodność z WT 2021 i Eurokodami
Ze względu na dostosowywanie projektu do standardu WT 2021, czas realizacji może się różnić od standardowego.
Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły dotyczące wybranego projektu.
Opis projektu
Przyjrzyjmy się więc wspólnie wnętrzom domu PRZYTULNY D25. Salon, który widzisz w części parterowej projektu, jest połączony z jadalnią i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Wszystkie wymienione pomieszczenia posiadają wspólny dostęp do wyjścia na taras. Chcieliśmy w ten sposób zwiększyć komfort użytkowy części dziennej domu w okresie letnim, kiedy to spędza się sporo czasu na zewnątrz. Zwróć uwagę przede wszystkim na kuchnię z narożnym oknem i widokiem na główne wejście do domu. Jej bliskość do tarasu umożliwi wygodne serwowanie posiłków podczas spotkań z rodziną lub znajomymi w ciepłe letnie wieczory. Noszenie przekąsek i gorących dań przez całą długość parteru, byłoby mało praktycznym rozwiązaniem. Również na parterze, zaprojektowaliśmy ustawny gabinet na planie kwadratu, naprzeciwko którego masz do dyspozycji łazienkę. Na tej samej kondygnacji w bryle budynku znajduje się wiatrołap, w którym z powodzeniem pomieści się duża i pojemna szafa na odzież wierzchnią. Wnękę na schody zabiegowe prowadzące na piętro, przewidzieliśmy w centralnej części domu. Dla optymalnego wykorzystania przestrzeni, strefę techniczną z kotłownią zlokalizowaliśmy w tyle garażu.
Na piętrze zaprojektowaliśmy 3 sypialnie o podobnej powierzchni, więc każdy mieszkaniec otrzyma zbliżoną wielkością przestrzeń do wypoczynku. Największa z nich, 15-metrowa, może być sypialnią małżeńską, ponieważ z powodzeniem zmieści się w niej łóżko o szerokości nawet 180 cm. Na górnej kondygnacji znajduje się również ogólnodostępna łazienka, i to całkiem przestronna, bo ponad 8-metrowa. Jest w niej miejsce na wannę, WC, umywalkę z szafką ale też bidet, który jest praktycznie standardem w każdym nowo budowanym domu.
Nie sposób nie zwrócić uwagi na duży taras, który również znajduje się na piętrze. Docenisz jego walory szczególnie na niewielkiej działce w zabudowie miejskiej. Taki taras można bardzo pięknie zaaranżować przy użyciu drewnianej posadzki, rabat z ozdobnych kamieni, roślin w dużych donicach i modnych nowoczesnych mebli. W ciepłe letnie dni, po rozłożeniu dużego ogrodowego parasola, stanie się idealnym miejscem do wypoczynku.
Projektując elewację zastosowaliśmy modne i ponadczasowe połączenie bieli i szarości. Dla lepszego wydobycia kształtu bryły i optycznego ocieplenia, podkreśliliśmy ją miłymi dla oka wstawkami z drewnianych listew. Oczywiście postawiliśmy też na duże przeszklenia, które wpuszczą do wnętrz więcej światła, ponieważ większość dni w roku jest w naszym kraju pochmurnych.
Mamy nadzieję, że projektem PRZYTULNY D25 trafiliśmy w Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat naszej propozycji, zachęcamy Cię serdecznie do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Konstrukcja
Technologia:
Fundamenty - ławy fundamentowe żelbetowe monolityczne
Ściany fundamentowe - bloczki betonowe
Ściany konstrukcyjne - pustaki gazobetonowe o grubości 24 cm
Ściany działowe - pustaki gazobetonowe o grubości 12 cm
Stropy - żelbetowe monolityczne
Dach - stropodach plaski monolityczny żelbetowy
Rzuty
Dane techniczne
- Powierzchnia użytkowa109.89 m²
- Powierzchnia netto141.62 m²
- Powierzchnia zabudowy110.85 m²
- KominekTak
- Liczba łazienek1
- Liczba pokoi4
- Kubatura372.18 m³
- Wysokość domu6.66 m
- Minimalne wymiary działki17.44 x 21.04m
- GarażJednostanowiskowy
- Rodzaj dachuPłaski
Instalacja grzewcza
- Instalacja opcjonalna
Zawartość projektu
Każdy nasz projekt typowy składa się z 3 egzemplarzy projektu architektoniczno-budowlanego oraz 3 egzemplarzy projektu technicznego. Projekty opracowane zostały zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021 oraz dostosowane do Eurokodów.
W skład projektu architektoniczno-budowlanego wchodzi opis techniczny, rysunki branży architektonicznej, zgoda na zmiany autora projektu, uprawnienia i zaświadczenia z izby projektantów.
W skład projektu technicznego wchodzi opis techniczny, rysunki branży konstrukcyjnej, sanitarnej (wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania), elektrycznej oraz projektowana charakterystyka energetyczna.
W każdym gotowym projekcie domu naszej pracowni jest wykaz zmian, jakie można do niego wprowadzić bez konsultacji z projektantem macierzystym. Są to:
- zmiana wymiarów fundamentów wynikające z miejscowych warunków gruntowych;
- zmiana instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, c.o. gazowej;
- wprowadzenia częściowego lub całkowitego podpiwniczenia;
- realizacji wg. lustrzanego odbicia;
- usytuowania lub likwidacji ścianek działowych oraz drzwi wewnętrznych;
- zmiana warstw ścian zewnętrznych;
- zmiana materiałów wykończeniowych;
- zmiana rodzaju stropów przy zachowaniu układu konstrukcyjnego i wymaganej wytrzymałości;
- zmiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz materiałów wykończeniowych.
Dodatki
Bezpłatne dodatki

Zestaw umów

Zmiany w projekcie

Tablica budowy

Dziennik budowy
Płatne dodatki

Projekt ogrzewanie podłogowe
500 zł

Pompa ciepła powietrzna / gruntowa
370 zł

Projekt wentylacji mechanicznej
800 zł

Dodatkowy egzemplarz projektu
400 zł

Wersja elektroniczna projektu
400 zł

Kosztorys inwestorski+przedmiar
550 zł