Projekt domu Kolia z garażem
- Typ projektuWolnostojący
- Powierzchnia użytkowa135.3 m²
- Kondygnacje
- GarażJednostanowiskowy
- Kąty nach. dachu40°, 25°
- Odbicie lustrzaneTak
- Czas realizacjido 10 dni roboczych Zobacz więcej >
Opis
Zgodność z WT 2021 i Eurokodami
Ze względu na dostosowywanie projektu do standardu WT 2021, czas realizacji może się różnić od standardowego.
Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły dotyczące wybranego projektu.
Opis projektu
Kolia to domek o ciekawej, przykuwającej uwagę estetyce. Prostą bryłę główną budynku urozmaica dobudowana bryła garażu, jak i malownicze lukarny. Ładny detal w szczycie lukarny współgra z nowoczesnymi balustradami, dając świeży, przyjemny dla oka efekt. Balkony tworzą funkcjonalne zadaszenie nad strefą wejściową oraz ponad tarasem od strony ogrodu. Całości dopełnia pogodna, jasna kolorystyka materiałów wykończeniowych ścian.Wewnątrz domu znajduje się jasny, przestronny salon połączony z otwartą kuchnią ze spiżarnią. Zaprojektowano dodatkowy pokój, a także łazienkę, pomieszczenie gospodarcze oraz opcjonalnie garaż wraz z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym dostępnym od strony ogrodu. Na piętrze znalazły się 3 sypialnie, garderoba przy jednej z nich oraz łazienka dostępna z holu.Rzuty
Parter
- 1. wiatrołap4.5
- 2. hall9.5
- 3. kuchnia7.7
- 4. pokój dzienny z jadalnią30.5
- 5. pokój10.6
- 6. łazienka3.6
- 7. spiżarnia1.6
- 8. pom. gospodarcze4.8
- 9. pom. gospodarcze4
- 10. garaż18.9
Piętro
Rzut na działce
Dane techniczne
- Powierzchnia użytkowa135.3 m²
- Powierzchnia zabudowy123.1 m²
- Kubatura671 m³
- Wysokość domu8.41 m
- Minimalne wymiary działki20.5 x 17.6m
- GarażJednostanowiskowy
- Kąty nach. dachu40°, 25°
Zawartość projektu
Dokumentacja projektowa dostarczana jest Państwu w trzech identycznych egzemplarzach projektu architektoniczno-budowlanego służących do uzyskania pozwolenia na budowę jednego domu wraz z jednym, dwutomowym egzemplarzem projektu technicznego, który nie jest załączany do wniosku o pozwolenie na budowę i nie podlega urzędowemu zatwierdzeniu. Wszystkie projekty domów są zgodne z warunkami technicznymi WT 2021.
W projekcie architektoniczno-budowlanym opisane zostały podstawowe dane budynku, takie jak: zestawienie powierzchni pomieszczeń, warstwy budowlane, materiały wykończeniowe, dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej. Rysunki przedstawiają elewacje, rzuty fundamentów i wszystkich kondygnacji, rzut dachu oraz przekrój. Wykonane są w skali 1:100 za wyjątkiem przekrojów pokazanych w większej skali - 1:50.
Pierwszy tom projektu technicznego zawiera opis branż konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych oraz wewnętrznych instalacji elektrycznych, a także charakterystykę energetyczną oraz analizę środowiskowo-ekonomiczną. Na rysunkach konstrukcyjnych pokazane są fundamenty wraz z przekrojami szczegółowymi oraz rzut konstrukcji i stropu, na którym zlokalizowane są wszystkie elementy z podaniem sposobu ich zbrojenia, więźba wraz z zestawieniem drewna oraz zestawienie stolarki otworowej. Projekt instalacji elektrycznych obejmuje rozdzielnicę budynku i lokalizację wszystkich gniazd wtykowych, źródeł światła i wyłączników, fotowoltaikę oraz schematy instalacji odgromowej. W części instalacji sanitarnych zawarte są rzuty kondygnacji z poszczególnymi instalacjami (w zakresie wewnętrznej instalacji wod.-kan, c.o., gazu i wentylacji mechanicznej z rekuperacją) oraz rozwinięcia. Drugi tom projektu technicznego stanowią obliczenia konstrukcyjne.
Darmowy zielony pakiet do projektu oznacza, że w tej samej cenie można otrzymać wariant z ogrzewaniem przy zastosowaniu ekologicznej pompy ciepła powietrze-woda i podłogówką we wszystkich pomieszczeniach, zamiast standardowego pieca gazowego zasilającego stalowe grzejniki płytowe.
Prosimy podczas składania zamówienia poinformować nas o wybranej opcji centralnego ogrzewania, która ma znaleźć się w dokumentacji.
Bezpłatna zgoda na zmiany na etapie adaptacji: do każdego z projektów wydajemy całkowicie bezpłatną zgodę na wprowadzenie praktycznie dowolnych zmian dopasowujących domek do indywidualnych wymagań inwestora. Radzimy jednak bezwzględnie wprowadzić je jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę i przy udziale adaptujących też inne branże, nie tylko architekturę. Szczególne polecany jest udział konstruktora, jeżeli zmieniane są poszczególne elementy konstrukcyjne lub wręcz cały schemat konstrukcji. Prosimy nie zapomnieć o podaniu planowanych zmian podczas składania zamówienia na projekt, ale można też o zgodę wystąpić w dowolnym terminie już po jego zakupie.
Polecane projekty
Dodatki
Bezpłatne dodatki

Zestaw umów

Zmiany w projekcie

Zielony pakiet z pompą ciepła

Tablica budowy

Dziennik budowy
Płatne dodatki

Kosztorys stanu deweloperskiego
950 zł